Tomasz Kandulski

Haniszewska-Kandulski Duo

Zespół Haniszewska-Kandulski Duo działa od 2008 r. Tworzą go Sandra Haniszewska - absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Jadwigi Kaliszewskiej i dr Jakuba Haufy oraz Tomasz Kandulski - absolwent poznańskiej Akademii w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego.

W roku 2008 oboje ukończyli studia w Conservatorium Maastricht w Holandii, w klasach wybitnych wirtuozów swoich specjalności - Borisa Belkina (skrzypce) i Carlo Marchione (gitara). Aktualnie są studentami prestiżowych studiów Konzertexamen w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze (Niemcy) w klasie kameralistyki skrzypcowo-gitarowej prof. Tomasza Zawieruchy.

Duo ma na swoim koncie wiele koncertów w Polsce jak i za granicą oraz występów z orkiestrami. Artyści w swoim repertuarze posiadają utwory oryginalnie napisane na skład skrzypcowo-gitarowy jak i opracowują własne transkrypcje. Grają muzykę wszystkich epok i stylów - od baroku, przez romantyzm, po muzykę współczesną, w wykonawstwie której się specjalizują.

Sukcesy duetu to także zdobycze konkursowe. Ważniejsze z nich to m.in.:
– III Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych z Gitarą w Aschaffenburgu (Niemcy, marzec 2014) – II miejsce
– XI Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Luys Milan w Ontinyencie (Hiszpania, grudzień 2012) – I miejsce
– XIII Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Niccolo Paganini w Parmie (Włochy, marzec 2011) – I miejsce
– VII Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Premio Enrico Mercatali
w Gorizii (Włochy, czerwiec 2010) – I miejsce
– XIII Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej
w Krakowie (sierpień 2009) – III miejsce
– Międzynarodowy Multiinstrumentalny Konkurs IBLA Grand Prize
w Ragusie (Włochy, lipiec 2009) – wyróżnienie

W 2010 roku Haniszewska-Kandulski Duo zostało wyróżnione stypendium Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska”, w 2011 – Stypendium Artystycznym Miasta Poznania, a w 2013 otrzymało Medal Młodej Sztuki przyznawany przez Głos Wielkopolski.

W kwietniu 2012 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu: Tintinnabuli. Modern music for violin and guitar wydana przez QBK Records z Szczecina. Nagranie obejmuje współczesną muzykę kameralną napisaną oryginalnie na skład skrzypcowo-gitarowy, a także transkrypcje innych dzieł XX i XXI wieku takich kompozytorów jak: A.J. Lanman, A. Ourkouzounov, J. Bauer, M. Pasieczny czy A. Pärt.
Płytę patronatem objęli: Program 2 Polskiego Radia, Radio Merkury, TVP Kultura, magazyn Audio, Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, portal laguitarra.pl.

Oficjalna strona zespołu: www.haniszewskakandulskiduo.com
Oficjalny profil na Facebook'u: www.facebook.com/HaniszewskaKandulskiDuo

Copyright © 2011 Tomasz Kandulski - gitara klasyczna       Design projektowanie stron www